VIDEO - online kursuose: kaip susikurti ir kaip panaudoti?

Animacija skirta ne tik vaikams, kurie dažniausiai koncentruojasi ne ties turiniu, o akiai maloniais personažais. Inkografika, nuotraukos ir taip pat video - greitas ir paprastas būdas įsiminti naują informaciją, ją perprasti. Nieko keisto, kad mokantis virtualiai dažniausiai sunkiau susikaupti. Būtent video medžiaga gali padėti per trumpesnį laiko tarpą įsisavinti didesnį kiekį naujos informacijos.

Naujos informacijos pateikimas naudojant video - geras pasirinkimas. Didžiausi privalumai, kurie turėtų Jus paskatinti bent jau išbandyti šį metodą:

  1. Video perteikia originalumo bei įdomumo faktorių. O tai labai svarbu pačioje pradžioje, kai mokinys ar darbuotojas turi susipažinti su bazine informacija apie ką šis kursas. Taigi, video - pritraukia, sudomina.
  2. Profesionalumas. Sukurti paprastus video su fejerverkų efektais gali beveik visi. Tačiau specialistams ir reikliems studentams nepadarysite įspūdžio. Taigi, kurdami video turite atskleisti savo profesionalumą, suderinti jį su kūrybiškumu bei prasmėmis, kurios gali būti paslėptos.
  3. Animacijos kūrimas arba pateiktos medžiagos interpretavimas yra gali būti užduotis, kuris padės įvertinti studento pažangumą.
  4. Net ir mokantis online galima ir būtina skatinti bendradarbiavimą su kitais. Tas pats video kūrimas arba analizė gali būti atliekamas komandoje. Tai ypač svarbu darbuotojams. Tyrimai rodo, kad vieninga komanda siekia ir pasiekia geresnius rezultatus.
  5. Video gali padėti mokytis labai skirtingais būdais. Vienu atveju galima mokytis kalbos, kitu - bendravimo, trečiu - mokytis sąvokas... Kuo įvairesni video, kurie veikia kiek skirtingų principu - tuo daugiau dėmesio iš studentų gausite.

Video kūrimo įrankiai bei programos:

  • VideoScribe. Puslapis, kuris padės lengvai sukurti video, kuris atrodo profesionaliai. Tai ne tik puslapis, tačiau ir programėlė tinkantis tiek Android, tiek iOS operacinėms sistemoms. Animacijos principas: prie lentos stovi mokytojas ir aiškina mokiniams tam tikrą info. Realu, profesionalu, o naudojimas labai paprastas.
  • Go Animate. Įrankis, kuris padeda paprastai, be jokių specifinių žinių, sukurti profesionaliai atrodančią animaciją. Kuriant galima pasirinkti iš įvairiausių muzikinių takelių, personažus, foną...
  • Wideo. Ši programa labai palengvina darbą, kadangi galima pasinaudoti anksčiau jau sukurtais šablonais. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie skuba ir neturi laiko susipažinti su detaliomis funkcijomis. 
  • PowToon. Tai programa, kuri orientuota į pedagogų darbo specifiką, taigi suteikia daug įvairiausių pavyzdžių, kurie padeda mokytojams vaizdingai perteikti tam tikrą informaciją. Žinoma, puikus pasirinkimas ir darbdaviams, vadovams, kurie nori smagiau mokyti ir išmokyti.
  • Moovly. Moderni programa skirta tiems, kurie pasiruošia daugiau laiko skirti video kūrimui. Funkcijų daug, tad pačiam taip pat teks mokytis, kol suprasite kaip kurti video. Visgi, perpratus galiausiai gausite itin kokybiškus, tarsi profesionalų kurtus video.

Animacija gali padėti net ir labai sausą ir gal kiek nuobodžią info pateikti įdomiai.