Responsive dizainas Jūsų internetiniam puslapiui. Ar jis tikrai būtinas?

Statistika atskleidžia, kad vis daugiau žmonių internete naršo naudodami mobiliuosius telefonus, taip pat, planšetinius, tačiau ne nešiojamus ar juolab ne stacionarius kompiuterius. Tam įtaką padarė nuolatinis naršymas čia ir dabar nepriklausomai nuo vietos. Natūralu, kad internetines svetaines bei prekybos vietas turintys verslininkai privalo reaguoti į šiuos pokyčius ir pritaikyti savo svetaines mobiliesiems įrenginiams. Ar tai reiškia, kad to nepadarius galite prarasti dalį savo puslapio naršytojų? Tikrai taip!

Telefonai – vis dažniau rankose

Ypač augantis išmaniųjų telefonų naudojimas kasdieniniams naršymo darbams pradėjo didėti dar 2007-ais metais, kuomet išmanūs telefonai tapo prieinami daugeliui. Kainos krito, žmonės džiaugėsi galimybėmis ir šiuo metu turime tai, kad daugelis per parą bent jau kelias valandas skiria naršymui mobiliajam.

Didžiausią įtaką telefonų plitimui padarė iPhone mobilieji, kurie, nors ir gana didele kaina, tačiau vistiek yra perkami, mėgstami bei naudojami. 2012-ųjų metų duomenimis Lietuvoje išmaniaisiais telefonais naudojosi net 17 procentų, o skaičius, palyginus, gana didelis. Štai 2014-ais metais, po 2-ejų metų skaičius jau sekė 33 procentus ir tai yra net trečdalis visos Lietuvoje gyventojų.

Skaičiai puikiai reprezentuoja tai, ką matome šiandien. Eidami gatve žmonės net nepakelia akių nuo telefono, tad visiškai suprantama, kad norint būti konkurencingu – privalote taikytis prie visuomenės poreikių.

Naršymas išmaniais įrenginiais

Žinoma, vien tai, kad telefonas nuolatos yra žmogaus rankose, dar nereiškia, kad jis laiką leidžia naršydamas internetiniuose puslapiuose. Galbūt jis tik žaidžia atsisiųstus žaidimus bei naudojasi įvairiomis programėlėmis. Tačiau ar tikrai? Vėlgi, geriausiai iliustruoti pavyzdžius gali padėti statistika, kuri atskleidžia, kad maždaug 45 procentai visų interneto naršytoju procesus atlieka naudodamiesi mobiliuoju telefonu, o ne kompiuteriu. Skaičiai ypač išsaugo per paskutinius porą metų ir tendencija tokia, kad naršytojų telefonai vis labiau didės.

Ko nori klientai?

Suprantama, kad pritaikomumas mobiliesiems įrenginiams tampa būtinas, kadangi tai bene vienintelė galimybė, kuri gali užtikrinti, kad per mobilų naršantis asmuo puikiai matys visą jam aktualią informaciją, kuri pateikta svetainėje. Kadangi internetinių puslapių yra labai daug – žmogus gali rinktis - kur skaityti informaciją. Tai turėtų paskatinti verslininkus būti ne tik lankstesniais, tačiau ir kūrybiškesniais, kadangi ne tik į savo turinį įtraukti, tačiau ir išlaikyti žmones nėra labai paprasta. Jie turi galimybes rinktis, tad kodėl jiems nepasirinkus geriausio varianto iš visų?

Svarbu ne tik tai, kad visa informacija būtų pateikta patraukliai ir valdymas būtų aiškus, tačiau daugiau dėmesio reikia skirti ir internetiniams puslapio krovimo greičiui. Šiais laikais žmonės labai daug juda, per dienas turi begalią darbų, tad greitas info radimas jiems tapo prioritetu. Pasirūpinkite, kad kiekvienas ieškantis rastų tai, ko jam reikia ir svarbiausia, kad tai padaryti galėtų labai greitai. Svarbu atsižvelgti į visus lankytojus paliktus komentarus. Jeigu jie teigia, kad naršymas Jūsų internetiniame puslapyje yra nepatogus – tokiu atveju privalote koreguoti. Kitu atveju prarasite potencialius skaitytojus, pirkėjus.

Patogus kontaktavimas

Galiausiai, pritaikomumas mobiliesiems įrenginiams dažniausiai padeda ir kur kas paprasčiau kontaktuoti su svetainės savininkais bei atsakingais asmenimis. Priklausomai nuo to, kokio pobūdžio info bus teikiama puslapyje ir kokiais atvejais gali reikti su jumis susisiekti – svarbu pasirūpinti tinkama informacijos pateikimo forma, kuri gali užtikrinti, kad, vėlgi, žmogus nesugaiš daug laiko ir galės sistemingai pateikti užklausas. Juk jos gali būti ne tik dėl dominančių paslaugų, tačiau ir patarimai, kurie leis Jus pagerinti savo pozicijas.

Klausimas, ar verta pritaikyti savo internetinę svetainę mobiliems įrenginiams – netinkamas, kadangi atsakymas neturi jokių apsvarstomų galimybių. Tikrai verta, kadangi tai gali padidinti Jūsų žinomumą ir pagerinti lankomumo statistiką.