Patarimai, kurie padės lengviau įsiminti informaciją

Mokymasis gali būti labai įvairus. Viena vertus – mokytis reikia darbe, kadangi šiuolaikinio gyvenimo tempas skatina nuolatos tobulėti ir siekti daugiau. Tuo pačiu mokymasis gali būti neatsiejamas nuo kasdieninės mankštos, kuri padės išlaikyti smegenis aktyvias ir net senatvėje prisiminti smulkmeniškus dalykus. Pats mokymosi procesas  neturėtų būti varginantis, tai labiau – žaidimas, o perpratę žaidimo taisykles nesunkiai įveiksite ir užduotį.

Moodle pateikia kelis efektyvius patarimus, kurie padės greitai ir lengvai įsisavinti net ir didelį kiekį informacijos.

Kartojimas

Pats efektyviausias būdas įsiminti tam tikrą naują informaciją – kartojimas. Vaikystėje mokėmės eilėraščius tas pačias eilutes kartodami kelis kartus: ryte, vakare, valgydami ir besiprausdami. Labai panašiai yra ir tada, kai reikia įsiminti tam tikrą informaciją darbe. Skirtumas tas, kad darbe dažniausiai reikia loginio mąstymo, o ne pažodinio iškalimo. Visgi, suderinus šiuos du komponentus galima efektyviai įsisavinti naują informaciją. Pirmiausia – bandymas suprasti, o vėliau – mintinas jos išmokymas reguliariai kartojant. Tai labai aktualu dirbant aptarnavimo srityje, kur šablonas – karalius ir juo privalo vadovautis visi darbuotojai.

Aktyvus mokymasis

Mokslininkai teigia, kad smegenys kur kas geriau įsisavina informaciją tada, kai žmogus mokosi užsiimdamas aktyvia veikla. Tai reiškia, kad naujos informacijos įsisavinimas gulint lovoje – nėra geras būdas, kadangi mieguistas tampa ne tik Jūsų kūnas, tačiau taip pat ir smegenys. Štai mokytis vaikštant, o gal net ir bėgiojant – geras būdas įsiminti informaciją. Ypač šiuo metu, kai mokytis galima naudojant audio įrašus, tad nereikės ieškoti būdo, kaip vienu metu bėgti ir skaityti. Kita vertus – mokytis labai gerai ir po fizinio aktyvumo. Tad baigus sportuoti įsijunkite Moodle.lt ir padėkite įsisavinti informaciją.

Gerinkite atmintį

Dažnai liūdima, kad štai mano atmintis yra labai prasta ir nesugebu įsiminti net ir pačių paprasčiausių dalykų. Tuo tarpu kiti gali pasidžiaugti, kad vieną kartą perskaitę konspektus labai puikiai įsimena visą ten pateiktą informaciją. Vieni esame apdovanoti geresne atmintimi, kai tuo tarpu kitų nėra tokia gera. Visgi, galima padėti savo atminčiai, tad gerkite vitaminus, sveikai maitinkitės ir užsiimkite reguliaria fizine mankšta. Tokiu atveju pirmiausia išlavinsite savo atminties galimybes, o paskui galėsite išbandyti, kaip efektyviai pavyko įsisavinti informaciją.

Nesiblaškymas

Suprantama, kad blaškymasis tikrai nėra geras mokymosi palydovas. Jeigu norite kuo paprasčiau įsiminti informaciją – tokiu atveju susiraskite tokią mokymosi vietą, kurioje nėra trukdžių. Štai pavyzdžiui, kur nėra pašalinių garsų, kur nėra pašalinių pramogų, kurios gali blaškyti jūsų dėmesį net ir tokiu atveju, jeigu jomis nesinaudojate. Lygiai taip pat mokymasis prieš miegą ne visada yra geras pasirinkimas, kadangi dažniausiai žmogus jaučiasi pavargęs ir pats nuovargis jau  tampa blaškymosi padariniu.

Tikrinimas

Labai svarbu mokytis etapais, kadangi tokiu atveju įsiminti reikalingą informaciją yra kur kas paprasčiau. Tuo pačiu išmokę tam tikrą gabaliuką nepamirškite, kad labai svarbu pasitikrinti, ar teisingai viską išmokote ir tuo pačiu ar teisingai viską supratote. Geriausia ir naudingiausia – kai galima atlikti testus internete, kurie lengvai įvertins Jūsų pasiruošimo lygį. Kitas būdas – paprašyti artimo žmogaus, kad jis išegzaminuotų info, kurią mokotės ir pateiktų rekomendacijas kam dar reikia papildomai reikia skirti dėmesio. Mokymasis dalimis – paprastesnis ir greitesnis būdas įsiminti informaciją.

Planas

Įsiminti informaciją bus kur kas paprasčiau, jeigu turėsite konkretų planą, kurio laikysitės. Nusibrėžkite ribas ir tuo pačiu apsispręskite, kokį kiekį informacijos kiekvieną dieną planuojate įsiminti. Tuo tarpu pasibaigus dienai patikinkite savo žinias, atlikite testus ir nuspręskite, ar kitą dieną jau galima judėti link kitos informacijos, ar dar verta kiek plačiau įsigilinti į šią.

Motyvuokite save

Nesvarbu, kiek žmogui metų ir kodėl jis mokosi – motyvacija yra puiki galimybė padėti savo atminčiai intensyviau dirbti. Nusistatykite apdovanojimą, kurį gausite įsiminę tam tikrą informaciją. Tikslo žinojimas labai supaprastina laiko investicijas, tad leiskite sau pasidovanoti smulkmeną, kuri verta intensyvaus mokymosi.

Mobilios programėlės

Galiausiai, paskutinis patarimas – auksinis ir kurį būtinai reikia išbandyti. Šiais laikais mokytis naudojantis technologijomis tampa kur kas paprasčiau ir tai reikalauja kur kas mažiau laiko. Įsiminti ne tik pačią sudėtingiausią kalbą, tačiau ir pačius sudėtingiausius operacijų žingsnių naudojant mobilias programėlės yra kur kas paprasčiau. Svarbiausia, kad jas įsijungę mokysitės audio būdu, tad galėsite veikti įprastus darbus ir tuo pačiu Jūsų smegenys bus aktyvios ir bandys įsisavinti naują informaciją.

 

Kaip įsiminti? Būdų yra labai daug ir geriausia kompleksiškai juos visus suderinti, kad pats naujos informacijos įsiminimo procesas nebūtų sudėtingas ir juolab nereikalautų labai daug laiko.