Mokymasis – darbo dalis. Kaip tai užtikrinti?

Tobulėjimui ribų nėra ir kiekvienas geras darbuotojas žino, kad niekada nesužinos visos informacijos susijusios su jo darbo specifika. Deja, imliausi yra programuotojai, grafikos dizaineriai ir panašių sričių atstovai, kurie yra suinteresuoti nuolatos mokytis, savarankiškai rinkti žinias ir vėliau jas pritaikyti praktiškai. Tai tampa gyvenimo dalimi.

Draudimų sektoriaus darbuotojai, finansinių operacijų specialistai, kurie dažnai kasdien atlieka tuos pačius veiksmus, dažnai neturi motyvacijos mokytis. Darbdavio pareiga – suteikti medžiagą. Tiesa, ji turi būti susisteminta, aiški ir detali. Tuomet ir mokymasis, kaip darbo dalis, bus gana greitai įsisavinamas ir lengvai įgyvendinamas.

WOW faktorius

Norint paskatinti darbuotojus arba save patį mokytis – būtina susidaryti arba sudaryti tokį mokymosi planą, kuris gebėtų įtraukti. Natūralu, kad nuobodi, ypač ilga tekstinė info, paprasčiausiai kelia nuobodulį. Galbūt ilgus metrus teksto galėtų pakeisti bent jau vienas video? Bent kartais.

Pasirinkimas

Natūralu, kad specializuojantis konkrečioje sferoje reikia mokytis ir iš konkrečios medžiagos. Tačiau psichologiškai patraukliau, kai darbuotojas gali pats nuspręsti, kurią konkrečiai medžiagą jis skaitys arba išklausys.  Orientuojantis į tam tikrą sferą galima pasiūlyti kelias mokymosi alternatyvas: video, audio, tekstai... Moodle galimybės labai plačios, tad patogumo vardan galima pasiūlyti ir kelias info įsisavinimo metodikas. Juolab, kelis skirtingus kursus, kuriuos galėtų baigti Jūsų darbuotojas.

Laiko nelimitavimas

Mokytis bus kur kas maloniau ir paprasčiau – jeigu nenurodysite tikslių valandų, kurios turi būti skirtos mokymuisi. Juolab, suteikite galimybę darbuotojams mokytis darbo vietoje darbo metu. Tuomet mokymasis taps jų darbo dalimi. Ypač tokiu atveju, kai norisi kiek atitrūkti nuo tų darbų, kurie tuo metu buvo daromi.

Įvertinimas

Mokymasis be jokio įvertinimo nebus toks veiksmingas. Lygiai taip pat kaip ir mokykloje daugelis mūsų mokėsi todėl, kadangi norėjo gauti maksimalų balą, tam tikrą įvertinimą. Taigi baigus kursus naudinga padaryti egzaminą (taip pat online) ir apdovanoti tuos, kurie pasirodė geriausiai.

Sudominimas

Informacijos pateikimo platforma ir galimybės labai koreguoja darbuotojo įsitraukimą į kursus. Kuo išradingiau ir kuo įdomiau pateikiama info – tuo didesnė tikimybė, kad asmuo ją skaitys ir net pats pradės domėtis, norės sužinoti daugiau. Labai dažnai pirmasis įspūdis yra labai svarbus. Jį patenkinus darbuotojo poreikis mokytis auga.