Mokykitės efektyviau: 10 patarimų

Mokosi ne tik moksleiviai ar studentai. Daugelis mokosi visą gyvenimą. Tai svarbu ne tik dėl profesinio tobulėjimo, tačiau ir dėl savęs. Visgi, ilgainiui mokytis darosi vis sunkiau, tad dažnai tenka ieškoti būdų, kurie padeda greitai įsisavinti arba perprasti informaciją. Pateikiame kelis metodus, kurie išbandyti ir pripažinti kaip padedantys greičiau įsisąmoninti naujas žinias.

1. Pasiruošimas mokymuisi

Taip kaip prieš aktyvią treniruotę dažniausiai apibėgame ratuką, taip pat reikalingas ir pasiruošimas mokslams. Koks geriausias būdas? Pailsėti! Išeikite pusvalandį pasivaikščioti, suvalgykite gaivių vaisių ir pasiruoškite darbui. Tyrimai rodo, kad tinkamas pasiruošimas lemia pusę darbo sėkmės.

2. Informacijos sisteminimas

Dažnai pirmą kartą pamačius informaciją, kurią turėsite išmokti - ištinka stabas. Juk visko tiek daug! Visgi, tinkamai susisteminus informaciją baimė dažniausiai išnyksta. Pasiimkite visas reikalingas knygas, atsispausdinkite straipsnius ir susižymėkite skyrius, kuriuos planuojate skaityti.

3. Produktyvi vieta mokslams

Jeigu norite produktyviai mokytis - pirmiausia reikia surasti vietą, kurioje pavyktų tai įgyvendinti! Kad ir kaip malonu mokytis virtuvėje greta šaldytuvo su skanėstais ir šuniuku, kuris reguliariai prašo būti paglostomas, tačiau tik darbo kambarys ar biblioteka yra tikrai gera vieta mokslams. Jau geriau mokytis trumpesniais ciklais, tačiau kokybiškai.

4. Mokymosi planas

Mokymosi planas skirtas ne kitiems, tačiau Jums pačiam. Tiksliai žinodami savo žingsnelius kur kas tiesiau galėsite jais keliauti ir nenuklysti į šonus. Dažnai susidarius mokymo planą pamatoma, kad viskas kur kas paprasčiau nei atrodė iš pradžių. Sistema - svarbu. Kuo ji detalesnė - tuo paprasčiau “susigaudyti”.

5. Tikrink savo žinias

Nors esate ne mokykloje, tačiau reguliarus žinių tikrinimas padeda geriau suprasti, kaip sekasi mokytis ir ar neverta apgalvoti kitos informacijos įsisavinimo alternatyvos. Juolab, tyrimai įrodė, kad žmogus, kuris reguliariai atlieka testus - kur kas greičiau išmoksta tam tikrą kiekį informacijos. Juk taip smagu gauti 100 balų!

6. Pasirink mokymosi laiką

Aukštam produktyvumui pasiekti būtina sustyguoti savo laiką. 25 minutes mokomės - 5 ilsimės, 25 - mokomės ir vėl 5 ilsimės. Pasistenkite, kad jokie pašaliniai garsai, žmonės ar augintiniai Jūsų netrukdytų. Tos 25 mokslo minutės turi būti skirtos tik mokslams.

7. Kartok informaciją

Kartojimas - mokslų motina. Kuo daugiau kartų pakartosite - tuo geriau įsiminsite. Ir tikrai ne tik tuomet, kai norisi mintinai išmokti tam tikrą informaciją.

Jeigu bandote išmokti naujus programinius žingsnius - skaitykite ir pabandykite mintinai atkartoti kas po ko seka. Galiausiai net ir nenorėdamas įsiminsite. Juk taip mes ir išmokstame pop dainas!

8. Konspektuok

Studijų metais dažnas reikalingus konspektus atsišviesdavo nuo draugo. Deja, kito žmogaus raštas gali būti sunkiai įskaitomas, juolab, kiekvienas turi savo konspektavimo stilių. Kol vienam labai svarbu, kad viskas būtų kuo detaliau surašyta, tuo tarpu kitas žymisi tik bazinius dalykus, kadangi reikalingą informaciją atsimena. Būtinai konspektuokite. Ranka perrašyta informacija padeda geriau įsiminti. Ypač tokiu atveju, jeigu turite regimąją atmintį.

9. Motyvuok save

Motyvacinė sistema veikia ne tik vaikystėje, kai vaikas gaudamas dešimtuką tikisi, kad bus apdovanotas. Drąsiai motyvuokite save. Tačiau šįkart nuopelnai bus vertinami ne pažymiais, tačiau įsisavintų informacijos kiekiu. Kai praeisite tam tikrą “lygį” - leiskite sau atsipalaiduoti ar įsigyti seniai išsvajotą daiktą. Apsidovanoti už pastangas būtina. Juk mokslo šaknys karčios, tačiau vaisiai saldūs.

10. Išbandyk inovatyvius mokymosi būdus

Šiais laikais mokytis yra lengva kaip niekada, kadangi informacinės technologijos labai palengvina procesą. Jau tai, kad esate Moodle sistemoje, rodo, jog mielai naudojatės technologijomis mokslams.

Puiki mobilioji programėlė - Clock Tomato, kuri padeda mokymosi laiką susiskirstyti dalimis. Tai padeda koncentruotai dirbti. Kita - Study. Ji taip pat skirta mokymosi produktyvumui gerinti: diagramų, lentelių piešimas, mokymosi plano sekimas ir panašiai.

Malonus būdas mokytis užsienio kalbos - įvairūs žaidimai. Nepavargsite ir išmoksite naujų žodžių.

 

Nėra stebuklingų priemonių, kurios gali padėti įsiminti informaciją per naktį. Visgi, pasirinkus tinkamą aplinką, susidėliojus laiko intervalus ir apgalvojus mokymosi strategiją - sutaupysite daug laiko.