Inkografikų naudojimas mokymosi procese: privalumai

Inkografika – smagus, inovatyvus būdas pateikti informaciją, kuris naudojamas ne tik reklamoje, tačiau ir mokymosi tikslais. Inkografika padeda paprasčiau fiksuoti tam tikras tendencijas, pakitimus, suskaidyti sudėtingas idėjas, tam tikras žinias bei informaciją. Ne veltui esant poreikiui mokytis internete auga ir inkografikos panaudojimas, atsiranda vis daugiau naujų platformų, kurios leidžia nemokamai sukurti ir skleisti lenteles, statistiniu duomenis, žinias.

Paprastesnis ir suprantamesnis informacijos pateikimas

Vienas didžiausių inkografijos privalumų mokomaisiais tikslais – paprastesnis informacijos įsisavinimas ir suprantamumas. Įrodyta, kad žmogus vizualiai atsimena daugiau nei 70 procentų informacijos, tad būtent per regą mes fiksuojame ne tik atsiminimus, tačiau ir mokomąją medžiagą.

Juolab, tai greitas ir paprastas būdas pateikti informaciją. Naudingas mokytojams, lektoriams, kuriems sunku savo mintis dėstyti žodžiu.

Žinoma, siekiant efektyvumo labai svarbu pasirinkti tinkamiausią inkografikos strategiją, kuri puikiai perteiktų skleidžiamą žinią, konkrečiau – tikslą. Svarbu naudoti tokius vaizdinius, kurie tiesiogiai susiję su pateikiama informacija, vengti papildomų, nereikalingų paveiksliukų bei diagramų. Svarbiausia yra pateikti konkretų vaizdą susietą su info, kurią turi atsiminti mokinys.

Paprastesnis sudėtingos informacijos pateikimas

Sudėtingos informacijos pateikimas grupuojant tam tikrais elementais yra puikus būdas perteikti sudėtingas žinias. Tam tikra prasme sunkiai suvokiami ir dideli informacijos gabalai gali būti pateikiami paprastai ir suprantamai.

Patraukliai pateikta informacija pritrauks darbuotojų, mokinių dėmesį, galbūt net paskatins plačiau pasidomėti tam tikrais pakitimais bei tendencijomis.

Tinkamo inkografiko kūrimas

Net ir pati sudėtingiausia informacija atrodys kiek paprasčiau, jeigu naudosite bullet point sąrašus, kadangi

  • Taip žmogui paprasčiau
  • Susisteminti
  • Bei įsiminti
  • Informaciją, kuri yra
  • Pateikiama.

Prie kiekvieno taško galima pridėti paveiksliuką, kuris atitinka pateiktą informaciją. Tai leis vaizdinius sieti su faktais, tad žinios bus kur kas greičiau ir paprasčiau suprantamos.

Pagalba greitesniam informacijos paruošimui

Inkografai padeda ne tik greičiau mokytis, tačiau ir kur kas paprasčiau paruošti mokomąją medžiagą. Geras lektorius yra tas, kuris pateikia naujas žinias paprastai ir suprantamai, o paveiksliukai bei diagramos yra lengviausias būdas.

Kadangi šiuo metu yra daug lengvai valdomų online programų – net ir turint mažai patirties maketavimo sferoje nesunkiai susisteminsite informaciją, kurią norite perteikti darbuotojams. Juolab, dažnas lektorius, bandydamas paprasčiau susisteminti informaciją, pasidaro tarsi paruoštuką, kuris leidžia sistemingai bei nuosekliai dėstyti faktus.

Inkografikos kūrimo programos

Infogr.am puslapis skirtas jau kiek patyrusiems, žinantiems, kaip veikia dizaino kūrimo programėlės bei puslapiai. Kadangi visi nauji jūsų sukurti inkografai bus saugomi „debesyje“ – naudojimas, jų persiuntimas yra labai paprastas ir patogus. Kadangi puslapyje nėra šablonų – viska turite kurti patys. Tam reikalingos ne tik techninės, tačiau ir meninės žinios, tad teks pasėdėti, išbandyti bent kelis variantus, kol pavyks rasti patraukliausią ir suprantamiausią.

Canva.com šiuo metu šis puslapis yra vienas populiariausių tarp mėgėjų maketuotojų, kurie nori greitai ir paprastai sukurti akį traukiančius, tačiau gana nesudėtingus inkografus bei kitus maketus. Patogu, kad galima pasirinkti šablonus. Nuo nemokamų iki kainuojančių, tačiau dėl valdymo paprastumo investuoti verta. Sukurtą paveiksliuką galite atsisiųsti ir naudoti net ir komerciniais tikslais.

Kokybiško ir estetiško paveiksliuko kūrimui visada galima kreiptis į profesionalus, tačiau esant tokioms paprastoms ir patogioms programoms – rekomenduojame bandyti pačiam. Galbūt atrasite savo talentą ir tuo pačiu lengviau perteiksite sudėtingą informaciją.