Darbuotojų skatinimas mokytis: KAIP?

Dažnas verslininkas skundžiasi, kad šiuolaikiniai darbuotojai yra nemotyvuoti, greitai pavargsta nuo to pačio darbo, galiausiai, siekia reguliaraus užmokesčio didinimo, kitaip nustoja dėti pastangas. Tai dažnai sakoma apie X kartos atstovus, kurie pasižymi imlumu, noru mokytis ir tuo pačiu siekiu efektyviai pasiekti rezultatus per trumpą laiko tarpą.

Visgi, noras mokytis labai dažnai būna tik paviršutiniškas ir suteikus galimybę tobulėti konkrečioje srityje - darbuotojai gana greitai prarandą susidomėjimą. Taigi, šįkart apie darbuotojų (ne)norą mokytis ir motyvaciją.

Suteikite galimybes mokytis

Dieną, kai nustojame mokytis, mes nustojame ir gyventi. Nors nauji dalykai mus supa kiekviename žingsnyje, tačiau tobulėjimas profesinėje sferoje yra būtinas. Ir jokio skirtumo, ar asmuo yra PRO lygio programuotojas, ar pardavimų vadybininkas. Žinios kinta, tad su jomis privalome keistis ir mes.

Dažnas darbdavys gali piktintis, kad darbuotojai nėra motyvuoti ir netobulėja savo srityje, tačiau paklausus, kokios sąlygos yra suteikiamos - atsakymas liūdina. JOKIŲ. Sakytumėte, kad šiais išmaniųjų technologijų laikais kiekvienas gali tobulėti žiūrėdamas VIDEO ir skaitydamas knygas? Galbūt, tačiau retas noriai skiria savo laiką informacijos paieškoms. Darbdavys turi, net privalo konkrečiai nurodyti kur galima mokytis, kur rasti reikalingą informaciją ir reguliariai skatinti darbuotojus vykti į konferencijas, kurias apmoka pats. Viena iš patogiausių mokymo platformų - MOODLE. Ne tik suteiksite galimybes darbuotojams mokytis tačiau taip pat ir galėsite sekti jų rezultatus.

Darbuotojai, kurie versle nuolatos domisi, stengiasi atrasti ir ieškoti - visada konkurencingesni ir gali pasiūlyti daugiau. Kiekvienas geras lyderis sutinka, kad svarbu suteikti darbuotojams galimybę mokytis, o paskui imtis priemonių, kurios turėtų paskatinti NORĖTI mokytis.

Leiskite darbuotojams realizuoti savo idėjas

Koks tikslas mokytis, kai to negalima pritaikyti praktiškai. Žinoma, teorija yra visa ko mokytoja, tačiau vien teorija sotus nebūsi. Ne tik suteikite galimybę darbuotojams mokytis, tačiau taip pat ir išbandyti naujas strategijas, naujas technikas. Lengviausias būdas skatinti darbuotojus teorines žinias pritaikyti praktiškai - tikslo turėjimas. Tegul tikslą nusistato pats darbuotojas, o ne jį suformuoja darbdavys. Tuomet impulsas jo siekti bus kur kas didesnis.

Praktikuokite mokymosi kultūrą

Seniai įmonėje dirbančius asmenis paskatinti mokytis, jeigu iki šiol tai nebuvo daroma, gali būti gana sunku. Geriausias būdas yra prie to pratinti vos darbuotoją priėmus į darbą. Žinoma, jis turi mėgti savo darbo vietą, kad po darbo dar skirtų laiko žinių tobulinimui. Parodykite, kad darbuotojas jums yra reikalingas, svarbus ir kad jo indėlis į veiklą yra juntamas.

Kiekviena sėkminga organizacija privalo turėti nusistovėjusią kultūrą, kuri apibrėžia kompanijos tikslus, poreikius ir vertybes. Viena iš tų vertybių gali būti nuolatinis tobulėjimas.

Patyrę moko naujokus

Nors mokytis iš vadovėlių yra klasika, tačiau kartais per praktiką išmokstama daugiau. Suteikite galimybes, kad įmonės sambūviai mokytų naujokus. Tai reikalinga ne tik tam, kad naujas komandos narys greitai įsilietų į gretas ir perprastų darbo sistemą, tačiau kad senbuvis “pasikartotų" žinias. Turbūt ne kartą teko mokyklos laikais girdėti, kad paprasčiausiai įsisavinti naują informaciją galite bandydami ją paaiškinti kitam. Ši taisyklė veikia. Išbandykite ją savo organizacijoje.

Entuziastingi darbuotojai

Labai svarbu pamačius perspektyvius darbuotojus, kurie noriai mokosi ir siekia pagerinti verslo būklę - parodyti, kad matote jų indėlį. Paprasčiausia būda, žinoma, yra pakelti pareigose, tačiau jeigu tokios galimybės neturite - visada galima pasakyti gerą žodį, kuris kartais darbuotojui yra svarbiau nei padidinta alga.

Jokio skirtumo, kokio dydžio yra Jūsų įmonė ir kiek joje dirba darbuotojų, kokia Jūsų veikla, kokioje srityje norite tobulėti ir koks tikslas. Svarbiausia, kad kiekvienas komandos narys noriai mokytųsi ir stengtųsi pranokti pats save. Kol taip bus - tol verslas klestės.