Darbuotojų kvalifikacijos kėlimas internetu: 5 priežastys, kodėl verta tai išbandyti

Bene kiekvienas sutiktų, kad šiais laikais reguliarus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas yra ne tik galimybė, tačiau būtinybė, kuri gali garantuoti, jog darbuotojai tikslingai dirba, o tai našiai kels verslo plėtros pozicijas. Žinoma, mokymasis nereiškia, kad darbuotojai turi būti aktyviai siunčiami į komandiruotes, kurios dažnai labai brangios ir savaitei netekti darbuotojo tampa nuostolinga. Puiki ir labai patogi alternatyva yra nuotolinis mokymasis, kuris padeda didelei daliai darbuotojų sistemingai mokytis, tobulėti, sužinoti daugiau apie jų įmonę ir galbūt paprasčiausiai artimiau bendrauti su savo kolegomis.

Vietoj mokymosi darbo vietoje ir laiko gaišinamo, vietoj darbuotojų skatinimo mokytis tada, kai jie nenori – rinkitės moodle platformą, kuri suteikia lanksčią galimybę kiekvienai įmonei susirasti jai tinkamiausią mokymosi strategiją bei suteikti galimybę darbuotojams mokytis jiems palankiu metu.

# 1 Vieta, kuri neriboja

Suprantama, kad internetas atvėrė galimybes neribotai nuo esamos vietos daryti tai, ką norite. Tad kodėl galime bendrauti su žmonėmis esančiais kitame pasaulio kampelyje, tačiau negalime mokytis ne darbo vietoje ir ne darbo metu. Daugeliui žmonių darbo vieta, net jeigu ir yra mylima - pabosta, tad kai suteikiama galimybė mokytis namuose, bibliotekoje, parke ir bet kur kitur, kur darbuotojui patogu – jis kur kas anksčiau įvertins tai, kad mokymasis yra reikalingas procesas.

Net patys žinomiausi pasaulio universitetai suteikia galimybę mokytis nuotoliniu būdu: Karališkųjų kelių universitetas, RMIT universitetas, Birmingemo universitetas. Lietuvoje universitetai taip pat vis plačiau žiūri į šią galimybę. Tad ar inovatyvus verslas neturėtų būti bent jau žingsniu toliau?

# 2 Lankstumas, kuris atveria galimybes

Žinoma, patogu ne tik tai, kad mokytis galima bet kur, tačiau ir tai, kad informacijos pateikimas gali būti labai patrauklus. Skiriantis įmonei ir tuo pačiu jos veikimo principui taip pat labai svarbu surasti ir tinkamiausią mokymosi metodą. Vienu atveju geriausiai pasiteisina paveiksliukai, inkografika, kitu atveju – tekstas. Jeigu buhalteriai myli skaičius, tai lituanistai – raides.

Jeigu esate labai lankstus vadovas, tokiu atveju suteikite galimybę darbuotojams mokytis skirtingais metodais, kad jie nepavargtų ir į tobulėjimo procesą žiūrėtų žaismingiau, galbūt net kaip į labai patrauklią galimybę, kuria pasinaudoti reikia ne dėl darbdavio, tačiau dėl savęs paties.

# 3 Bendravimas su kolegomis

Dar vienas labai didelis privalumas, kurį turi Moodle – bendravimo platforma, kuri padeda su kolegomis dalintis patirtimi ir tuo pačiu pasiektais rezultatais. Nors konkurencija tarp darbuotojų nėra labai sveikintina, tačiau sveika konkurencija ne tik reikalinga, kadangi tokiu atveju darbuotojai sieks gerinti vienas kito rezultatus, ir tuo pačiu žiūrės - kuriam pavyko pasiekti daugiau. Tai tikrai labai naudingas būdas, o patogi bendravimo ir duomenų keitimosi platformą – vienas didžiausių Moodle privalumų.

# 4 Rezultatų siekimas

Kad ir kokia puiki pramoga gali būti mokymasis ir tuo pačiu geresnių rezultatų siekimas, visgi, jeigu jau tenka investuoti į darbuotojų apmokymus, juk visada norisi, kad jie būtų našūs. Tokiu atveju patogus duomenų sekimas ir tuo pačiu atliktų užduočių įvertinimas šiuo atveju tampa labai patrauklia alternatyva, kuri padeda be jokio vargo matyti, kiek darbuotojai mokėsi, ko jiems pavyko pasiekti. Tai reikalinga ne tik todėl, kad pažangiausius galima būtų apdovanoti, tačiau ir todėl, kad patogiai matysite, ar konkreti mokymosi platforma yra veiksminga. Tai geriausiai matosi tokiu atveju, kai reikia apmokyti naujus darbuotojus. Jie dažniausiai imlesni ir noriai mokosi, kadangi naujoje darbo vietoje juk visada daugiau motyvacijos. Tačiau net jeigu ir čia jie nesijaučia patraukliai gaunantys info – tokiu atveju reikia keisti medžiagos pateikimo strategiją.

# 5 Saugumas

Galiausiai, Moodle suteikia galimybę ne tik darbuotojams turėti, tačiau įvertinti ir tokius papildomus privalumus, kaip kad sistemingas medžiagos saugojimas ir patogus jų redagavimas tokiu atveju, jeigu matosi, kad to reikia. Suprantama, kad tik tęstinis darbas, galimybių įvertinimas, jų keitimas. Galiausiai, geriausio paieškos gali užtikrinti, kad rasite tai, kas Jums labiausiai tinka. Šiuo atveju saugumas laikant savo duomenis, kurie visada gali būti aktualūs Jūsų konkurentams – visada labai svarbus.

Kelti darbuotojų kvalifikaciją yra būtina. Ir jokio skirtumo, kokia yra Jūsų įmonė ir kiek joje darbuotojų. Tačiau nuotoliniu būdu kelti kur kas pigiau ir padeda sutaupyti daug laiko. Juolab, tyrimai rodo, kad darbuotojai yra kur kas lankstesni šiai galimybei. Telieka ja pasinaudoti.