8-ių žingsnių SEO auditas: pakelkite puslapio pozicijas Google!

Šiais laikais labai daug kalbame apie SEO. Tai pats greičiausias ir paprasčiausias būdas pagerinti savo pozicijas Google paieškos pozicijoje, tuo pačiu sulaukti daugiau puslapio lankytojų, galiausiai, padidinti pardavimus ir tuo pačiu suprasti – ko nori Jūsų klientai ir kaip dirba Jūsų konkurentai.

Kol vieni samdosi SEO specialistus, tuo tarpu kiti renkasi pigesnes, tačiau lygiai tokias pačias neblogas alternatyvas – savarankišką puslapio SEO sutvarkymą.

Jūsų dėmesiui – 10 pagrindinių niuansų, kuriuos reikia įvertinti ir pakoreguoti, kad Jūsų puslapis būtų patrauklesnis Google robotams.

  • Nereikalingas turinys – blogas turinys

Rekomenduojame reguliariai tikrinti savo internetinės svetainės turinį. Tikrai ne viskas, kas yra – reikalinga. O nereikalingas turinys – šiukšlės, kurios vizualiai apkrauna Jūsų svetinę. Lygiai taip pat ilgesnis tekstas ne visada yra geresnis. Tai priklauso nuo daugelio niuansų.

  • Responsive dizainas

Statistika atskleidžia, kad net 60 procentų reguliarių naršytojų naudojasi mobiliaisiais įrenginiais. Tai rodo, kad būtina savo svetaines pritaikyti tokiai įrangai. Kitu atveju vaizdas bu iškreiptas, o naršymas – nepatogus. Dar aukštesnis lygis – mobiliosios programėlės, tačiau jos nemažai kainuoja, tad įvertinkite, ar atsipirks.

  • Svetainės krovimo greitis

Sakysite, kad tai smulkmena? Tokiu atveju siūlome paklausti Jūsų puslapio naršytojų. Šiais laikais greitis yra labai svarbus, kadangi be jo naršymas trukdosi ir dažniausiai kartą apsilankius puslapyje – nebesinori į jį grįžti.

  • Tinkamai sutvarkykite vidinius puslapio tekstus

Didelė klaida – nesutvarkyti SEO meta title ir meta description. Taip pat rašyti tokius tekstus, kurie neatitinka šioms vietoms skirto aprašymo. Svarbus ne tik ilgis, tačiau ir turinys. Visada geriausia kreiptis į specialistus, kadangi jie viską atliks taip, kaip reikia. Kitu atveju pasiieškokite info pats, nes tinkamai sutvarkyti šie SEO niuansai – labai svarbūs.

  • Dublikatų turėjimas

Jūsų pozicijas puslapyje labai mažina tokios paties info dublikatas. Jis Jūsų puslapyje gali atsirasti visai netyčia, kai naršant admin pozicijoje dar neturite patirties. O radus ištrinti – labai svarbu, kadangi analogiški tekstai skirtinguose puslapiuose – laba žemina Jūsų pozicijas.

  • Tinkami raktiniai žodžiai

Visos SEO optimizacijos pagrindas yra tinkamai pasirinkti raktiniai žodžiai. Šiuo atveju negalima jų paprasčiausiai sugalvoti, negalima remtis intuicija. Yra ne vienas puslapis, kuriame galima atlikti raktinių žodžių analizę. Remdamiesi gautais rezultatais rašykite tiek vidinius, tiek išorinius SEO aprašymus.

  • Reguliarus turinio atnaujinimas

Lygiai taip pat labai svarbu reguliariai atjauninti puslapio info. Sena info trukdo ne tik Google robotams, tačiau ir naršytojams. Jeigu norite, kad Jūsų internetinis puslapis būtų reprezentyvus – turėsite skirti laiko jo priežiūrai. Tačiau dažniausiai tai atsiperka didesniu lankomumui, tad verta.

  1. SSL sertifikatas

Galiausiai, jeigu norite turėti gerą reputaciją, tokiu atveju Jūsų SSL sertifikatas turi būti įdiegtas. Ir čia daugiau nėra jokių diskusijų, kadangi taip jūs parodote, kad naršytojas Jūsų puslapyje yra saugus ir tuo pačiu gerinate savo puslapio reputaciją.

Visa tai Jums atrodo smulkmenos? Galbūt, tačiau juk smulkmenos ir lemia esmę.