5 žingsniai draugiškesnei SEO aplinkai

Šiuo metu SEO labai dažnai pavadinamas viena reikšmingiausių garantijų, kuri gali užtikrinti, kad Jūsų internetinis puslapis bus lankomas, mėgstamas, atneš naudą ir tuo pačiu ilgainiui turės gerą reputaciją, kuri ir paskatins klientus kartą pas Jus užsukus apsilankyti dar kartą.

Jūsų dėmesiui – nurodysime 5 žingsnius, kurie padės sukurti draugiškesnę puslapio aplinka SEO niuansams.

Ko iš tikro reikia Jūsų klientams?

Reikia ne tik pažinti savo klientus, tačiau tuo pačiu žinoti – ko jie nori. Žinodami – galėsite jiems tai pasiūlyti, o tai, suprantama, kad padidins ir Jūsų puslapio lankomumą.

Kaip žinoti – ko nori klientai?

Paprasčiausiai pasistenkite atsidurti jų vietoje.

 • Susižinokite pagrindinius raktinius žodžius, kuriuos į Google veda potencialūs klientai ieškodami paslaugos arba prekės, kurią Jūs siūlote. Tai: „anglų kalbos kursai Kaune“, „anglų kalba Kaunas“ ar panašiai. Naudokite KeyWords įrankius, kurie padeda tiksliausiai apibrėžti Jūsų siūlomas paslaugas.
 • Raskite būdus, kurie taip pat gali būti aktualūs ieškant Jūsų paslaugų. Galbūt žmonės ieško ne konkrečiai kursų, tačiau gramatikos taisyklių ir panašiai. Tokiu atveju per raktinius žodžius: „anglų kalba būsimasis laikas“ – naršytojas gali „pasiekti“ Jūsų puslapį.
 • Google automatinio užbaigimo sistema. Pradėjus vesti tam tikrus junginius Google pasiūlys dažniausiai pasirenkamus baigtinius. Juos taip pat naudinga įtraukti į savo puslapio SEO rodmenis, kadangi Jūsų paslaugos taip pat aktualios naršytojams.
 • Įdomiausios Jūsų sferos sritys. Parenkite sudominti naršytojus. Kurkite tik naudingą turinį, kuris atneša realią naudą. Rašykite blogą, kuriame bus ne tik tam tikri raktiniai žodžiai, tačiau taip pat ir naudingas turinys.
 • Nepamirškite naudoti ne tik pagrindinius, tačiau ir papildomus raktinius žodžius, kurie taip pat bus naudingi Jūsų puslapiui.

Puslapis draugiškas SEO

Jeigu žinote žodžius, kurie tinkami Jūsų puslapiui – laikas juos tinkamai suvesti į sistemą. Paprasčiausiai ne visi internetiniai puslapiai yra draugiški SEO ir kartais reikia specialių įskiepių, kurie gali padėti susidraugauti su Google. Jeigu dar neturite internetinio puslapio – tokiu atveju ieškokite specialisto, kuris kuria svetaines pritaikytas SEO reikalavimams. Tokiu atveju neteks įsidiegti papildomų įskiepiu, kurie Jums gali kainuoti.

 • Puslapyje kuriamas turinys turi atitikti naudojamus raktinius žodžius ir apskritai Jūsų internetinio puslapio tikslą.
 • Naudokite trumpesnius ir konkrečius URL, kuriuose matyti – kokia info laukia konkrečiame puslapyje.
 • Sutvarkykite meta descriptions ir tagu‘s. Kad viskas būtų užpildyta ir atitaikyta pagal taisykles.
 • Puslapyje naudokite antraštes, punktuaciją bei kitas panašias funkcijas, kurios padeda palaikyti informacijos struktūrą ir tuo pačiu greičiau rasti esmę.
 • Optimizuokite ir naudojamą vaizdinę medžiagą. Kaip tai daryti? Nurodyti tinkamus failų pavadinimus.

Jūsų internetinės svetainės prieinamumas

Kuomet tvarkomi SEO niuansai reikia nepamiršti, kad atliekant darbus reikia orientuotis į paprastus naršytojus, kurie skaito info ir Google botus, kurie analizuojami info pastato jus į konkrečią poziciją.

 • Įvertinkite, per kiek laiko užsikrauna Jūsų internetinė svetainė. Jeigu lėtai – būtina šią klaidą tvarkyti.
 • Taip pat svarbu pritaikyti savo internetinę svetainę mobiliojo ryšio prietaisams.
 • Labai rekomenduojame įsidiegti SSL sertifikatą, kuris parodo, kad Jūsų internetinė svetainė yra visiškai saugi ir joje galima vesti asmeninius duomenis, jeigu to reikia.

 Išorinių nuorodų talpinimas

Išorinis SEO yra neatsiejamas nuo įvairiausių straipsnių, kuriuose yra patalpintos nuorodos į  Jūsų puslapį. Puikiai tinka tiek paprasti SEO straipsniai, tiek informatyvesni, kurie talpinami aukštesnio rango puslapiuose. Bet kuriuo atveju  - kokybė labai rekomenduojama. Lygiai taip pat būtinas ir tam tikrų raktinių žodžių panaudojimas.

 • Panaikinkite nuorodas iš prastos kokybės puslapių. Tai aktualu kuomet Jūsų paslaugų info yra pateikiama įmonių, paslaugų kataloguose ir panašiai.
 • Atsiliepimai apie paslaugas yra dar vienas puikus būdas skleisti žinią apie Jus pačius. Pasisamdykite žmones, kurie bandytų Jūsų paslaugas. Taip pat klientus skatinkite palikti komentarus. Nebijokite ir prastų nuomonių. Tai – irgi naudinga nuomonė.

SEO sėkmės sekimas

Galiausiai, net ir sutvarkius puslapį labai svarbu sekti atsinaujinančią info ir tuo pačiu stebėti pokyčius. Jeigu šiandien Jūsų puslapis yra geroje pozicijoje – nereiškia, kad kitą dieną jis bus tokioje pat geroje. Dirbate ne tik Jūs, tačiau ir Jūsų konkurentų SEO specialistai.

 • Įvertinkite, kokiais kanalais dažniausiai pasiekiamas Jūsų internetinis puslapis.
 • Ne tik stebėkite, tačiau ir reaguokite į reitingus. Keiskite strategiją. Juk puikiai matyti, kurie žingsniai labai pasiteisina, o kurie ne tokie sėkmingi.

SEO šiuo metu labai dažnai pavadinamas paprasčiausiu ir tiesiausiu keliu į sėkmę. Išbandykite jį ir Jūs. Galbūt tai bus patys svarbiausi žingsniai sėkmingo verslo link!