5 mitai apie nuotolinį darbą

Nors karantinas jau baigėsi, tačiau kalbos apie jo pasikartojimą – nerimsta, tad vis daugiau darbdavių ruošia darbo darbuotojus nuotoliniam darbui, kuris vėl gali tęstis net kelis mėnesius. Kol vieni darbdaviai jau įprato su savo darbuotojais bendrauti nuotoliniu būdu, tuo tarpu kiti vis dar tiki mitais, kad nuotolinis darbas – blogis ir reikia skatinti komandą leisti laiką biure.

Tačiau ar tikrai?

Pateiksime 5 dažniausiai pasitaikančius mitus, kurie, tikimės, padės Jums sugriauti nusistovėjusį požiūrį į nuotolinį darbą.

1. Darbas nuotoliniu būdu yra neproduktyvus.

Mitas! Kai kurie galvoja, kad jeigu viršininkas nežiūri per petį, tai darbuotojas nedirbs. Jis dirbs, tik reikia jam tiksliai išsiaiškinti – kokios yra jo pareigos ir tuo pačiu stebėti rezultatus, o ne procesą. Daugeliui darbuotojų toks nuolatinis žvalgymasis per petį kelią stresą, tad darbas namuose – atgaiva. Dirbama tokiomis valandomis, kai labiausiai tinka, tokiais žingsniais, kurie labiausiai patenkina poreikius. Juk svarbiausia – rezultatas.

Buvo atliktas ne vienas tyrimas, kurio metu paaiškėjo, kad darbuotojai, kurie dirba nuotoliniu būdu – dažniausiai prie darbų praleidžia daugiau laiko. Žinoma, ir padaro daugiau. Kodėl? Kadangi atmosfera – kur kas laisvesnė.

2. Darbas nuotoliniu būdu skatina vienišumą?

Dar vienas mitas, kurį geriausiai paneigti gali tie, kurie dirba nuotoliniu būdu. Už tokią darbo galimybę labiausiai yra dėkingi intravertai, kuriems santykių mezgimas biure buvo ne malonumas, tačiau darbas.

Galiausiai, juk šiais laikais ar darbe, ar po darbo valandų – daugelis mūsų su kitais bendrauja virtualiais kanalais, kadangi taip yra patogiau ir padeda sutaupyti daug laiko. Taigi, žmogus, kuris turi socialiniame tinkle bent vieną kontaktą – niekada nebus vienišas.

3. Sunku rasti balansą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo.

Negalime sakyti, kad tai vien tik mitas, kadangi jeigu gyvenate vieno kambario bute – gali būti tikrai sunku įsirengti tokią darbo vietą, kuri nebūtų per arti lovos. Natūralu, kad dažniausiai darbas namuose reikalauja laiko kol įprantama, kad tam tikri darbai turi būti atliekami konkrečiu metu, o poilsis – kitu metu ir dar geriau – kitoje erdvėje. Tačiau dažniausiai su laiku atskirti šias dvi erdves jau nebėra sunku, tad svarbiausia – išmokti po darbo ilsėtis ir išjungti telefoną bei kompiuterį, kai darbo valandos jau yra baigtos.

Jeigu kolegos po darbo Jus vis dar trukdo su reikalais – informuokite juos, kad po tam tikros valandos konsultacijų nebeteikiate. Tai yra būtina.

4. Konsultacijos online – nesėkmingos?

Ar akis į akį kontaktas visada yra geresnis? Nebūtinai, kadangi labai dažnai pokalbiai su nepatenkintais klientais sukelia erzulį, kuris galiausiai baigiasi prastu aptarnavimu. O konsultacijos online būdu tuo pačiu atveju, kai klientas yra irzlus – kur kas geriau, kadangi galite nusiraminti ir atsakyti tam žmogui kuo gražiau.

Ne veltui šiuo metu vis labiau plinta konsultacijos per pokalbių langus, o net nebe telefonu. Paprasčiausiai per pokalbių langus susirašinėjimo būdu pavyksta kur kas ramiau išlaikyti toną, kuris reikalingas kalbant su klientu. Taigi, net kai darbas namuose dėl viruso galiausiai baigsis, tikėtina, kad pokalbiai online susirašinėjimo būdu su klientais – liks.

5. Bus sudėtinga planuoti savo laiką.

Dirbant nuotoliniu būdu laiko planavimas, priešingai, tampa kur kas paprastesnis ir tuo pačiu lankstesnis. Žinoma, tik tokiu atveju, jeigu vadovai vertina darbus, tačiau ne valandas, kurios leidžiamos darbe. Taigi, atsiranda laiko ir rytiniam sporto klubui, ir tuo pačiu kitoms veikloms, kurios būdavo Jūsų darbo metu.

Juk kiekvienas vadovas turi žiūrėti – koks rezultatas, o ne kiek valandų prie darbo yra praleidžiama.