10 pigių skaitmeninio marketingo triukų, kurie pagerins Jūsų blog’o žinomumą

Daugelis kursus vedančių verslininkų, lektorių ir dėstytojų dažnai rašo ir tinklaraščius, kuriuose dalinasi savo patirtimis apie tam tikras tendencijas, patirtis, taip pat, nemokamai skelbia info, kuri “skaitoma” kursų metu. Suprantama, kad kuriant norisi kuo didesnio matomumo, tad Jūsų dėmesiui nurodysime 10 triukų, kurie pigiai, tačiau efektyviai padės pagerinti Jūsų blog’o žinomumą ir tuo pačiu pritraukti daugiau skaitytojų.

  • Kokybiško turinio kūrimas

Kad ir kaip keičiasi internetinis pasaulis, tačiau kokybiškas kūrinys vis dar išlieka vienu svarbiausiu veiksniu, kuris gali užtikrinti lankomumą bei žinomumą. Kas yra kokybiškas turinys? Tai į konkretų klientą orientuotas turinys, kuris sudomina, turi vertę. Svarbiausia yra žinoti – kas yra Jūsų klientai ir pasiūlyti jiems tokį turinį, kurio jie paprasčiausiai negalėtų atsisakyti.

  • Vaizdo įrašų panaudojimas

Vaizdo įrašų kūrimas yra vienas efektyviausių būdų sudominti žmones. Šiais laikais blog’ai būna tikrai ne tik tekstiniu, tačiau ir video pavidalu. Vėlgi, išlieka tas pats svarbiausias kriterijus – kokybiškas turinys. Natūralu, kad kokybiškam video sukurti reikalingas specialistas, kadangi šiais laikais kiekvienas gali paprastai nusifilmuoti telefono kamera būdamas namuose. Tačiau ar kokybė tikrai bus gera? Ar tokios kokybės yra verti Jūsų blog’o lankytojai? Neužsiimkite tik savo prekės arba paslaugos reklama. Suteikite daugiau naudos žiūrėtojams.

  • Elektroninio pašto rinkodara

Po Bendrojo duomenų apsaugos reglamento elektroninio pašto rinkodara dažnai įvardijama antraeiliu marketingo triuku, tačiau sumažėjęs populiarumas turėtų dar labiau skatinti išbandyti. Paraginkite skaitytojus užsiprenumeruoti Jūsų blog’o naujienlaiškį, kad jie patys pirmi sužinotų apie naujausius įrašus. Suprantama, kad tik kokybiškas turinys lemia prenumeratų skaičių, tad pasistenkite dėl savo skaitytojų.

  • Facebook galimybės

Blog'o įrašų reklamavimas Facebook socialiniame tinkle - vis dar geras pasirinkimas. Kodėl? Tiesiog paskelbus įrašą savo blog’o paskyroje – galima užsakyti reklamą ir taip padidinti žinomumą. Svarbiausia yra pasirinkti tikslinę auditoriją, kad kiekvienas reklamai išleistas centas atsipirktų. Galiausiai, kai auditorija bus suformuota – belieka laukti lankytojų, kurie užsuko į blogą dėl Jūsų vardo žinomumo bei kokybiško turinio kūrimo.

  • Asmeninis bendradarbiavimas su žinomais žmonėmis

Jeigu tiksliai žinote žmones, kuriems gali būti įdomus Jūsų blog’as – tokiu atveju nereikia bijoti jiems parašyti. Dažniausiai orientuojamasi į verslininkus, žinomus žmones, kurie domisi sfera apie kurią jūs rašote. Jeigu sudominsite, tikime, kad galbūt jie apie Jūsų tinklaraštį parašys viešai. Tai gali tapti labai veiksminga, nemokama reklama.

  • Tiesioginis įrašų darymas

Kai jau minėjome, video įrašai yra viena patraukliausių blogo reklamavimo galimybių, kadangi šiais laikais žmonės dažnai tingi skaityti, tačiau žiūrėjimas – ne toks varginantis. Dar vienas puikus būdas pritraukti daugiau sekėjų yra daryti live vaizdo tipo įrašus, kuriuose taip pat kalbėsite jums žinoma tema. Tokius įrašus galima daryti tiek Facebook, tiek Instagram, galiausiai, Youtube  bei naudojant kitas video kūrimo programas. Nepamirškite, kad taip pat labai svarbu tinkamai išreklamuoti savo planuoojamą live video.

  • Apžvalgų kūrimas

Kritikuoti kitus galite tik tokiu atveju, jeigu esate geras tam tikros sferos profesionalas. Suprantama, kad kitu atveju atrodysite juokingai ir nekompetentingai. Visgi, jeigu žinote, kad galite kalbėti tam tikra tema ir tuo pačiu galite kritikuoti produktus, prekes, konkurentus – tokiu atveju pabandykite tai daryti savo blog'e. Žmonės mėgsta tokius įrašus.

  • Influencerių įtaką

Influencerių paslaugos blog’o reklamoje naudojamos gana retai, tačiau tikrai verta išbandyti. Žinoma, nepamirškite, kad reklamuojant blog'us labai svarbu rasti tinkamą poveikio darytoją. Jokio tikslo reklamuotis pas garsias žvaigždes, kurių sekėjų ratą daugiausiai sudaro vaikai, jaunos merginos. Būtinai tiksliai išsiaiškinkite dėl tikslinės auditorijos, kadangi kitu atveju reklama paprasčiausiai neatsipirks.

  • Inkografikų kūrimas

Inkografikai gali atrodyti atgyvena, tačiau tai išties labai puikus būdas susisteminti tam tikrą info. Tinkama ne visiems blog'o įrašams, tačiau daugeliui, tad siūlome juos išbandyti. Jie taupo laiką, o įrašų sekėjai dažniausiai vertina galimybę per trumpą laiką gauti kuo daugiau informacijos.

  • Pakartotinai reklamuokite savo įrašus

Galiausiai, nebijote socialiniuose tinkluose viešinti ir senus įrašus, kadangi geras turinys dažniausiai nepraranda aktualumo. Lygiai taip pat valykite  blog’ą nuo tų įrašų, kurie jau tikrai nebėra naudingi ir tikrai tokie nebebus. Labai svarbu blog'e palaikyti sistemą, kad skaitytojas greitai rastų tokią info, kuri jį labiausiai domina.